SWP

   Chile


 2023-12-02 Nie żyje Andrzej Zabłocki - Pierwszy Polak wśród chilijskiej Polonii

Nie żyje Andrzej Zabłocki - Pierwszy Polak wśród chilijskiej Polonii. Założyciel i prezes Zjednoczenia Polaków w Chile - poinformowała Ambasada RP w Chile.

Był uosobieniem Polskości i Patriotyzmu w najlepszym rozumieniu tych pojęć. Dzięki jego zaangażowaniu i determinacji w utrwalaniu dobrego imienia naszej Ojczyzny Chilijczycy zawsze postrzegać będą Polskę jako kraj o niezwykle bogatej historii a Polaków jako ludzi niezłomnych a jednocześnie otwartych i tolerancyjnych.

Pan Andrzej był i pozostanie wzorem człowieczeństwa. Zawsze gotowy do bezinteresownej pomocy. Przyjacielski i oddany. Uśmiechnięty i serdeczny. Na co dzień z lekkim dystansem do prozy życia. Wyrozumiały dla innych i wymagający od siebie. Nieustępliwy i waleczny miłośnik sportu przestrzegający nadrzędnej reguły fair play.

Wybitny inżynier, znawca górnictwa i świetny organizator był przez długie dekady także wizerunkiem polskiej przedsiębiorczości, zaradności i solidności.

W dniu piątek 1 grudnia od godziny 12.00 do 16.00 odbywało się czuwanie w polskim kościele przy ulicy Callao 3213. Uroczysta msza święta i pogrzeb odbyły się w sobotę o 10.00. Msza św,. przy ulicy Callao 3213.

Cześć Jego Pamięci.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Ambasada RP w Chile


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14960222 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×