SERWIS SPECJALNY POLONIJNEJ AGENCJI INFORMACYJNEJ
WYŁĄCZNIE SPRAWDZONE INFORMACJEW serwisie specjalnym PAI znajduje się 703 wiadomości.
ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 37157 OSÓB

POMOC POLAKOM NA UKRAINIE
REFLIEF EFFORT FOR POLISH PEOPLE IN UKRAINE

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” w związku z agresją militarną Rosji, barbarzyńskim najazdem na Ukrainę, który wywołał ogromny kryzys humanitarny organizuje pomoc dla Polaków na Ukrainie. Wzywamy środowiska Polaków i Polonii na całym świecie do solidarności z Ukrainą, do pomocy Rodakom na Ukrainie.

The “Polish Community” Association in connection with Russia's military aggression and barbaric invasion of Ukraine, which has caused a huge humanitarian crisis, is organising aid for Polish people in Ukraine. A large number of our compatriots living in Kiev, Lvov, Ivano-Frankivsk, Zhytomyr, Zaporizhzhia, Vinnitsa, Kharkiv and other regions of Ukraine are fleeing the country and seeking help in the Motherland.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY - WOLONTARIAT - POMOC BEZPOŚREDNIA
FUNDRAISING – VOLUNTEERING – DIRECT HELP


AKCJA POMOCY POLAKOM NA UKRAINIE WSPÓLNOTY POLSKIEJ


WIELKANOCNA PACZKA DLA RODAKÓW W UKRAINIE

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy, w polskiej tradycji jedne z najważniejszych dni w roku, niosące nadzieję i radość ze zmartwychwstania Jezusa, któremu zawierzamy swoje losy. Dla naszych rodaków na Ukrainie będzie to czas niezwykle trudny. Indywidualne wysiłki pomocy często są trudne do zrealizowania, dlatego Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” rozpoczyna akcję Wielkanocna Paczka dla Rodaków na Ukrainie. Już dziś mamy prośby o objęcie naszym wsparciem 1300 polskich rodzin.

WIĘCEJ O AKCJI WIELKANOCNA PACZKA DLA RODAKÓW W UKRAINIE

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI Z UKRAINYARCHIWUM SERWISU SPECJALNEGO
Ulotki informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy

Kancelaria Prezydenta RP udostępniła ulotki informacyjne - w czterech językach - dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Ulotka ma ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji. Materiały w 4 wersjach językowych – ukraińskiej, rosyjskiej, angielskiej i polskiej, dostępne są również na stronie internetowej www.prezydent.pl.


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×