SWP

   Kazachstan


 2023-12-02 ANDRZEJKI-2023 W „POLSKIEJ JEDNOŚCI”

W dniu 25 listopada 2023 roku nauczyciele skierowani przez ORPEG do Stowarzyszenia „Polska Jedność” w Astanie Pani Małgorzata Gula oraz Pan Krystian Furmanowicz zorganizowali w Gabinecie Języka Polskiego im. Adolfa Januszkiewicza, który mieści się w Centrum Polonijnym - andrzejki.

Uczestnicy mieli okazję poznać i celebrować polskie tradycje jesienno-zimowe, zwracając szczególną uwagę na zwyczaje związane właśnie z wieczorem wróżb.

Podczas prezentacji poświęconej andrzejkom i katarzynkom, uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o historii i znaczeniu tych tradycji. Wróżby i zabawy dla dzieci i młodzieży wprowadziły radosny nastrój, integrując uczestników i dostarczając im niezapomnianych przeżyć.

Wyścigi bucików były jednym z głównych punktów programu, zapewniając rozrywkę i rywalizację. Czerwone serca z imionami chłopców i dziewcząt stanowiły urokliwą formę wyrażenia uczuć. Wróżby z kości do gry, kubeczki i balony z literami alfabetu dostarczyły dodatkowej dawki emocji i śmiechu. Uczniowie mogli w zabawny sposób pobawić się w odgadywanie swojej przyszłości.

Starsi uczniowie mogli w parach rozwiązywać przygotowaną na te okoliczność krzyżówkę.

Na zakończenie uczestnicy podzieleni na dwie drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowali w zawodach balonowych. Było dużo huku i śmiechu. Wesoła atmosfera i nowe doświadczenia sprawiły, że andrzejki zorganizowane przez Stowarzyszenie „Polska Jedność” w Astanie okazały się strzałem w dziesiątkę.

Był to czas, który z pewnością pozwolił uczniom młodszym, starszym i dorosłym poszerzyć wiedzę dotyczącą polskich tradycji.


Tekst: Krystian Furmanowicz
Zdjęcia: Rinat Dussumov


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14960476 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×