SWP

   Kazachstan


 2023-12-02 Wizyta laureatów Konkursu Poezji Śpiewanej w Krakowie

Od 27 grudnia 2021 r. do 5 stycznia 2022 r. na zaproszenie p. Romy Krzemień, jurorki Konkursu Poezji Śpiewanej „Wierzby są wszędzie wierzbami”, przebywało w Krakowie dwoje jego uczestników: p. Walery Kramow z Ałmatów i Witalij Niazow z Kapszagaju oraz uczennica 11 polskiej klasy Gimnazjum nr 23 w Ałmatach – Zofia Zinkiewicz.

Pokrycie kosztów podróży do Polski było możliwe między innymi dzięki zbiórce pieniężnej przeprowadzonej wśród ałmatyńskiej Polonii oraz ofiarodawców z Polski.

Nasza trójka z pewnością wyniosła jak najlepsze wspomnienia z pobytu w stolicy Małopolski, który przypadł na ważny dla polskich tradycji okres świąteczno-noworoczny. Pani Roma, na co dzień kierowniczka zespołu „Promyki Krakowa”, znana i powszechnie lubiana mieszkanka grodu Kraka, przygotowała dla swoich gości z Kazachstanu bogaty i ciekawy program. Wspólne muzykowanie i kolędowanie, zabawa sylwestrowa, spacery po Krakowie, zwiedzanie jego zabytków z Wawelem na czele oraz rozmowy przy gościnnym stole p. Romy i jej rodziny – oto jego najważniejsze akcenty.

Uczestnicy tej niezwykłej wycieczki (której przygotowanie związane było z pokonaniem licznych, nie tylko finansowych trudności) oraz jej organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej sfinalizowania.

Wśród uczestników zorganizowanej przez nauczycieli z Polski, Lucynę Ejmę i Piotra Boronia, kwesty, której celem było pokrycie kosztów podróży do Krakowa, znalazły się między innymi następujące osoby: Natalia Drzewicka, Walentyna Golandyna, Konstanty Guzowski, Helena Łapina, Raisa Marczenko, Oksana Sigida, Irina Wołogina oraz pracownicy Konsulatu Generalnego RP w Ałmaty.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Ałmator


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14960439 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×