SWP

   Uzbekistan


 2023-09-29     SERWIS SPECJALNY PAI Dobroczynny wieczór solidarności z cierpiącymi przez rosyjską agresję na Ukrainie

Dzięki wspólnej inicjatywie Radosława Gruka Ambasadora RP w Uzbekistanie, Mykoły Doroshenko Ambasadora Ukrainy w Uzbekistanie i Charlotte Adrian Ambasador UE w Uzbekistanie w gościnnych progach rezydencji Ambasador UE w Uzbekistanie odbył się wieczór solidarności z Ukrainą w trakcie którego odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych przez Ambasadorów Polski, Ukrainy, UE, Czech, Słowacji, Węgier, Łotwy, Rumunii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec i USA.

Dziękujemy donatorom oraz licytującym, dzięki hojności których, zebrane środki zasilą fundusz United 24 i zostaną przekazane dzieciom i rodzinom, których rosyjski agresor pozbawił domu. Dla przybyłych gości nie zabrakło niespodzianki muzycznej, którą zapewnili polscy i ukraińscy artyści, laureaci Międzynarodowego Festiwalu Piosenek Anny German, przybyli do Taszkentu na koncert „Echa Miłości”.

Dziękujemy wszystkim donatorom oraz gościom za udział i okazaną solidarność. Podziękowania dla artystów i Pani Aldony Michalak, Prezes Ligi Kobiet Polskich - przekazali polscy dyplomaci.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Ambasada RP w Taszkencie


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14635423 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×