SWP

Austria

2023-04-17 Regionalne MISTRZostwa ASKÖ Wiedeń w strzelectwie sportowym z broni pneumatycznej

W dniach od 14 do 16 kwietnia 2023 roku w Wiedniu odbyły Mistrzostwa regionu ASKÖ Wien w strzelectwie sportowym z broni pneumatycznej.

ASKÖ Wien - Arbeitsgemeinschaft für Sport und Körperkultur in Österreich - Verband Wien, w języku polskim: Wspólnota Sportu i Kultury Fizycznej w Austrii - Stowarzyszenie Wiedeń, w którym zrzeszony jest również Polonijny Klub Aktywności Sportowych-Strzelectwo Sportowe PAKA-s Wiedeń.

„Strzelcy celni” PAKA-s Wiedeń stanęli na stanowiskach dla pistoletów pneumatycznych jednostrzałowych LP1, pięciostrzałowych LP5 i karabinków pneumatycznych LG z postawy stojącej i z podpórki.

W pierwszym dniu mistrzostw rozegrana została konkurencja pistolet pneumatyczny jednostrzałowy LP1 z podpórki postawy stojącej, i pięciostrzałowy LP5 z postawy stojącej.

Na stanowisku LP1 postawa z podpórki stanęła Joanna, „strzelec celny” klubu PAKA-s Wiedeń.

Do konkurencji LP5, w której w ciągu 10 sekund trzeba oddać pięć strzałów do jednej tarczy, powtarzając to 8 razy, stanęło trzech strzelców klubu PAKA-s Wiedeń.

W klasie mężczyzn strzelali Krzysztof i Emil Dawid, a w klasie Senior 1 walczył Emil senior.

Wszyscy zawodnicy klubu PAKA-s Wiedeń zdobyli w swoich konkurencjach medale. Joanna, zajmując trzecie miejsce wywalczyła brązowy medal. Emil Dawid wywalczył medal srebrny, a Krzysztof brązowy. Emil senior w swojej klasie zdobył srebro. Drużynowo klub PAKA-s Wiedeń uplasował się na miejscu piątym.

W drugim dniu mistrzostw strzelcy przystąpili do konkurencji pistolet pneumatyczny jednostrzałowy LP1 z postawy stojącej, i młodzieżówka z postawy stojącej z podpórki.

Na starcie w klasie mężczyzn stanął Emil Dawid i Krzysztof. W klasie seniorów 1 z przeciwnikami „strzelał się” Emil senior, a w klasie młodzieżówki do 14 lat, w której dopuszczalne jest strzelanie tylko z podpórki walczyła Rita.

W drugim dniu strzelcy sportowi PAKA-s Wiedeń również opuszczali zawody z medalami. Rita w swojej klasie zdobyła srebrny medal. Emil senior wystrzelał również drugie miejsce, a Krzysztof i Emil Dawid zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Drużynowo strzelcy PAKA-s Wiedeń zajęli miejsce piąte.

Jednocześnie z mistrzostwami ogłoszone zostały wyniki w strzelaniach sezonowych 2022/2023 w konkurencji LP1.

Miejsce drugie zajął Emil senior. Pozostali strzelcy Paweł, Michał, Emil Dawid zajęli odpowiednio miejsca piąte, siódme i dziesiąte.
Rita w swojej klasie utrzymała miejsce drugie, a Joanna miejsce dziesiąte.
Drużynowo klub PAKA-s Wiedeń wywalczył puchar za trzecie miejsce.

Tutaj bardzo miła niespodzianka ze strony organizatorów. Pełna nazwa klubu PAKA-s napisana została na dyplomie po polsku.

W trzecim dniu mistrzostw na stanowiskach stanęli „strzelcy celni” PAKA-s Wiedeń karabinków pneumatycznych.

W kategorii senior III, drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Stanisław. Stanisław wystartował ponownie w drugiej konkurencji w klasie ogólnej.
W tej klasie ogólnej postawy stojącej z podpórką, wystartowało czterech strzelców PAKA-s Wiedeń. Miejsce trzecie i brązowy medal zdobył Bogdan. Michał, Stanisław i Sebastian zajęli odpowiednio miejsca czwarte, szóste i dziewiąte.

Drużynowo „strzelcy celni” klubu PAKA-s Wiedeń karabinków pneumatycznych zajęli miejsce pierwsze!

Na zakończenie mistrzostw, podobnie jak w konkurencjach pistoletowych, wręczono też dyplomy za miejsca zdobyte w strzelaniu sezonowym z karabinów pneumatycznych 2022/2023.

Strzelcy PAKA-s Wiedeń, w składzie Bogdan, Stanisław, Michał zajęli odpowiednio miejsca piąte, dziewiąte i dziesiąte.
Drużynowo zdobyli puchar zajmując miejsce drugie.

Ogólnie na tych mistrzostwach „strzelcy celni” Polonijnego Klubu Aktywności Sportowych-Strzelectwo Sportowe PAKA-s Wiedeń zdobyli pięć medali srebrnych i trzy brązowe.