SWP

   Litwa


 2023-04-16 Pielgrzymka piesza: Jałówka - Domek św. Faustyny

13 kwietnia 70-osobowa pielgrzymów wyruszyła na pielgrzymkę pieszą z Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce do domku św. siostry Faustyny na Antokolu.

Prawdopodobnie każdy się zgodzi, że rok 2000 był pod wieloma względami przełomowy. W tym także roku po raz pierwszy w okresie wielkanocnym odbyła się pielgrzymka piesza uczniów, nauczycieli oraz pracowników gimnazjum. Stała się ona początkiem kolejnej pięknej tradycji szkolnej. Łatwo policzyć, że powinna być już 24, gdyby nie przerwa, spowodowana przez pandemię.

Ale na szczęście już można bezpiecznie wyruszyć na pielgrzymi szlak! Tak więc o godzinie 8.30 przy kapliczce Matki Bożej dyrektor gimnazjum Zbigniew Czech rozpoczął ten wspólny czas, zaznaczając, iż bardzo ważne jest wzbudzenie intencji, by ten trud ofiarowywać, zanosząc do Jezusa Miłosiernego swe prośby czy podziękowania.

Po wspólnej modlitwie, zawierzywszy ten czas Matce Bożej, wszyscy pątnicy wyruszyli wspólnie śpiewając oraz modląc się. Cała trasa to około 11 km, tak więc około południa już doszliśmy do celu pielgrzymowania, czyli domku św. s. Faustyny, znajdującego się przy ulicy Grybo. W koronce do Miłosierdzia Bożego odmówionej przy krzyżu przed domkiem, jeszcze raz zawierzyliśmy całą szkołę i nasze rodziny. Potem przy relikwiach św. Faustyny i bł. ks. Michała polecaliśmy kolejny raz ich wstawiennictwu intencje, z którymi pielgrzymowaliśmy. Następnie przeszliśmy do kościoła Zbawiciela, gdzie o. Jerzy przewodniczył Mszy Świętej. Szczególnie modliliśmy się w intencji pani Joanny w dniu jej urodzin, na koniec odśpiewując radosne „Sto lat”.

Po Mszy Św. ojcowie poczęstowali nas gorącą herbatą, która niezwykle pasowała do upieczonych przez nasze panie ze stołówki bułeczek. Wspólny czas umiliły zabawy na świeżym powietrzu.

Wspaniały czas Zmartwychwstania trwa, a pielgrzymka w Tygodniu Miłosierdzia to jeszcze lepszy sposób, by tę radość głębiej przeżyć, aby wydała jak najlepsze owoce w naszym życiu!


Siostra Irma,
Zgromadzenie Jezusa Miłosiernego


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: L24.lt


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI jest zabronione

Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgodny redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.
SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 15 374 743 RAZY

Projekt w 2023 roku dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

×