SWP

   Węgry
 2021-08-05 Kościoły w Polsce i w Szentendre

Od 1 do 17 września br. w Bibliotece im. Béli Hamvasa ( Szentendre, Pátriárka utca 7) oglądać będzie można wystawę fotogramów autorstwa Barna Dukayego, grafika kwartalnika "Głos Polonii", radnego SNP w Szentendre pt. "Kościoły w Polsce i w Szentendre".

Szentendre przez Polaków, którzy mieli okazję odwiedzić to malownicze miasteczko, nazywane jest „węgierskim Kazimierzem”. Najsłynniejszym obiektem kultu religijnego w mieście jest cerkiew Zwiastowania z XVIII wieku. Oprócz cerkwi Zwiastowania, możemy również zwiedzić cerkiew Požarevicką z XVIII wieku, cerkiew Przemienienia Pańskiego, wzniesioną w latach 1741-1776, cerkiew Belgradzką z ikonostasem z 1790 czy też barokowa cerkiew Opovacska. Warto również zajrzeć do kościoła katolickiego św. Piotra i Pawła (najstarszy w mieście z przełomu XIII i XIV)


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Głos PoloniiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526619 OSÓB