SWP

   Ukraina
 2021-08-05 „Artyści na szlaku” w „Domu Polskim” w Barze

Spektakl teatralny „Artyści na szlaku” w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Komedii przyciągnął do barskiego „Domu Polskiego” liczną publiczność.

Poza Polakami z Baru, Kamieńca Podolskiego i Winnicy na widowni znaleźli się także miejscowi działacze społeczni i kulturalni oraz przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

„Artyści na szlaku” to opowieść o ludziach estrady, którzy w czasach pożogi wojennej ratowali dusze rodaków darując im chwile rozrywki, wzruszeń i pozornej normalności podczas organizowanych w najtrudniejszych nawet warunkach występów. Wraz z armią generała Władysława Andersa polscy artyści przeszli wojenny szlak ze skutej lodem Syberii, przez afrykańskie pustynie do Włoch, pod Monte Casino. Towarzysząc im, w odtworzonej na barskiej scenie podróży, widzowie doznali wielu emocjonujących chwil, przypomnieli sobie najpopularniejsze przedwojenne i wojenne utwory, poznali znane i nieznane fakty historyczne.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: KG RP w WinnicyW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526475 OSÓB