SWP

   Litwa
 2021-08-04 LETNIA SZKOŁA ARTYSTYCZNA

Mimo deszczowego poranka w Solecznickim Centrum Kultury panuje kolorowa atmosfera, nastrój pracy i duch Vincenta van Gogha. Już po raz 18. ruszyła tradycyjna Letnia Szkoła Artystyczna.

Zajęć nie można sobie wyobrazić obozu bez gdańskiej artystki Anny Szpadzińskiej-Koss, która potrafi nie tylko przekazać wiedzę, ale także znaleźć drogę do serca każdego dziecka. W tym roku artystka przywiozła dobry nastrój, nowe pomysły i ciekawy temat – „Gwiaździstą noc” Vincenta van Gogha – magię sztuki i innych historii.

– Już od 18 lat współpracujemy z Solecznickim Centrum Kultury i tworzymy niezwykłą letnią szkołę artystyczną. W pierwszym roku szkoły zgromadziło się około 20 dzieci, obecnie mamy dwie grupy po 30 dzieci każda. Wciąż musimy ograniczać liczbę dzieci ze względu na sytuację związaną z COVID-19, bo było naprawdę wielu chętnych. Organizujemy letnią szkołę artystyczną nie tylko w Solecznikach, ale także w Turgielach oraz w Kamionce – mówiła Anna Szpadzińska-Koss.

Niezwykły malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh był samotny, ale mimo to był bardzo twórczą osobowością. Można powiedzieć, że żył, marzył, tworzył i sam był twórczością. W szkole artystycznej dzieci będą próbowały rozwijać swoją wyobraźnię, zdolności twórcze, wypróbowywać różne techniki rysunkowe i interpretować sztukę van Gogha.

Zadaniem pierwszego dnia był świat w słonecznikach. Niekoniecznie żółte, występują przecież we wszystkich kolorach. Już po kilku minutach dzieci z entuzjazmem zaczęły rysować, malować i kleić. Proces twórczy będzie trwał 10 dni, a ostatniego dnia odbędzie się wernisaż Letniej Szkoły Artystycznej, na którym zostaną zaprezentowane prace uczestników.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: l24.lt za salcininka.ltW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526917 OSÓB