SWP

   Kanada
 2021-08-04 77. rocznica Powstania Warszawskiego w Ottawie

1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17:00, na rozkaz gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, wybuchło Powstanie Warszawskie.

Mieszkańcy Warszawy chwycili za broń i stoczyli heroiczną i samotną walkę z niemieckim okupantem, której naczelnym celem było wyzwolenie stolicy.

W Parku Konfederacji w Ottawie Ambasador Andrzej Kurnicki, zastępca Ambasadora Krzysztof Lewandowski, Konsul RP Jacek Bryniak, Attache Obrony - komandor Krzysztof Książek, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Kanadzie, w tym SPK - Koło nr 8 w Ottawie oraz Canadian Polish Congress oddali hołd Powstańcom Warszawskim oraz kanadyjskim lotnikom, którzy zginęli niosąc pomoc walczącym w 1944 r.
Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526805 OSÓB