SWP

   Brazylia
 2021-08-04 Msza Święta brazylijskiej Polonii w rocznicę Powstania Warszawskiego

1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego brazylijska Polonia w Sao Paolo wzięła udział w mszy za Ojczyznę.

1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych (Nossa Senhora Auxiliadora) w Sao Paulo, została odprawiona polska msza święta w intencji Ojczyzny. W tym dniu w polskiej wspólnocie gościła grupa Polaków pracujących w Brazylii na kilkumiesięcznym kontrakcie.

Po mszy św. odbyło się spotkanie miejscowej Polonii z gośćmi z Polski. Obecnie w Sao Paulo, największym mieście Ameryki Południowej działa polski zespół taneczny „Chabry i Maki” a raz w miesiącu odprawiana jest przez polskich Misjonarzy Werbistów msza święta w języku polskim.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526911 OSÓB