SWP

   Australia
 2021-07-16 30 LAT PRACY NA RZECZ POLONII

Pani Elżbieta Drozd, dyrektor Australijsko – Wielokulturowego Biura Opieki Społecznej w Maidstone, obchodzi 30-lecie pracy na rzecz Polonii i opieki nad osobami starszymi w Melbourne.

"15 lipca 2021 roku, minęło 30 lat mojej pracy w sektorze pomocy społecznej" - mówi Elżbieta Drozd Dyrektor Australian Multicultural Community Services Inc., po czym dodaje: "Każdy dzień tej pracy na rzecz równości w dostępie do usług i informacji dla imigrantów i społeczności uchodźców, sprawiał mi przez te lata i wciąż sprawia, wiele satysfakcji.

Początkowo moja praca polegała na niesieniu konkretnej pomocy polskim imigrantom osiedlającym się w nowym kraju, pomocy socjalnej dla seniorów, oraz na stałym rozwijaniu usług.

Następnie przez pięć lat z pasją zaangażowałam się w prace w Radzie Miejskiej w dzielnicy Brimbark, gdzie zajmowałam się rozwojem usług społecznych, ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.

W roku 2000 wróciłam do Australian Multicultural Community Services, aby kontynuować misję poprawy życia społeczności poprzez rozwój serwisów opieki, wsparcia i różnych form pomocy.

Moja praca jest dla mnie niezwykłą i ogromnie satysfakcjonującą przygodą nie tylko zawodową, ale i osobistą.

Dziś, korzystając z okazji, dziękuję wszystkim osobom, z którymi miałam zaszczyt i przyjemność pracować przez te wszystkie lata.

Dziękuję również wielu organizacjom, które nas wspierają.

Wezwania, które nas czekają są dla mnie wciąż niezwykle inspirujące i mam nadzieję, że razem możemy pozytywnie wpływać na wszelkie sprawy związane z życiem społeczności, w której i dla której pracujemy" - podsumowała CEO AMCS Elżbieta Drozd.

Więcej na temat swojej pracy w wywiadzie w Polskim Programie Radia SBS.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polacy w WiktoriiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526791 OSÓB