SWP

   Etiopia
 2021-07-14 SPOTKANIE ETIOPSKIEJ POLONII

Pierwsze spotkanie w tym roku zgromadziło kilkadziesiąt osób, w tym młodych Polaków, którzy pracują w firmach międzynarodowych lub służą jako wolontariusze.

Gości powitał ambasador Przemysław Bobak z małżonką Dagmarą. Podkreślił, że dla przedstawicieli Polonii ambasada jest zawsze otwarta, a jej zespół gotowy do pomocy.

- Chcemy się z Państwem spotykać jak najczęściej – mówił ambasador. – Mam nadzieję, że niebawem wrócimy do bardziej regularnych kontaktów, by wspólnie dzielić dumę z polskich rocznic, kultury i zwyczajów.

Ambasador z radością witał nowo przybyłych wolontariuszy, jak i siostry zakonne, posługujące w Etiopii od dziesięcioleci.

Spotkanie było też okazją do pożegnania konsula Piotra Kruzego, który wyjeżdża na kolejną placówkę dyplomatyczną.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526940 OSÓB