SWP

   Uzbekistan
 2021-07-02 DENISA „SEN O WARSZAWIE”

Denis Sotnikow to młody, zdolny artysta z Uzbekistanu, który elektryzuje swym głosem publiczność, emanuje niezwykłą energią ze sceny i uświetnia wiele uroczystości organizowanych przez Stowarzyszenie Świetlica Polska w Taszkencie. Uczy się też języka polskiego.

W czerwcu 2021 roku wziął udział w konkursie wokalnym, na który nadesłano 212 nagrań. Zadanie konkursowe polegało na solowym wykonaniu jednej wybranej piosenki ze śpiewnika Narodowego Centrum Kultury. Jury, złożone z wybitnych twórców muzyki, w składzie: Krystyna Prońko, Janusz Szrom, Kuba Stankiewicz, Bogdan Hołownia, postanowiło przyznać II nagrodę (w wysokości 1000 zł) Denisowi Sotnikowi. W uzasadnieniu można przeczytać: Nagroda za piękne zespolenie brzmienia głosu z wybraną piosenką („Sen o Warszawie” – sł. Marek Gaszyński, muz. Michael Colombier) oraz wysoką kulturę dźwięku.

Życzymy kolejnych sukcesów utalentowanemu artyście z Uzbekistanu!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Agnieszka Mikulec, nauczycielka skierowana przez ORPEG do UzbekistanuW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526499 OSÓB