SWP

   W. Brytania
 2021-05-28 NIEZWYKŁY PROJEKT POLSKIEJ YMCA I ZESPOŁU "MAZURY"

"Polskość" to projekt Polskiej YMCA, do którego zaprosili swoich członków i przedstawicieli Polonii w Wielkiej Brytanii aby opowiedzieli czym dla nich jest polskość. Pomysł został przeprowadzony przez wolontariuszkę Karolinę Książek.

Dla wielu z nas to polskie tradycje i kuchnia, ale też spędzanie czasu w Polsce, czy kultywowanie polskiej kultury. Wysłane nam materiały złożyliśmy w jeden filmik opatrzony zdjęciami - opowiada Alicja Donimirska, dyrektor Polskiej YMCA w Londynie.W ramach projektu powstał także jeszcze jeden film. Na drugim, wirtualny chór złożony przez Dyrektor Muzyczną Zespołu Mazury, Jadzię Słomkę przy współpracy z Ryszardem Kolendo zaśpiewał "Czarną Madonnę". "To ważna dla Polaków pieśń i z okazji Polish Heritage Days chcieliśmy zaprezentować naszą nie tylko 'mazurową' ale i polonijną wersję. Zaprosiliśmy Polonię do udziału w wirtualnym chórze. Wysłano nam nagrania z innych zespołów oraz z innych krajów. Część współpracującej z Zespołem Mazury kapeli włączyła się też do projektu" - mówi A. Donimirska.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencji dla PAI - Alicja Donimirska, Wielka Brytania
fot. Ryszard Szydło


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:173 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(173): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 173