SWP

   W. Brytania
 2021-05-28 NIEZWYKŁY PROJEKT POLSKIEJ YMCA I ZESPOŁU "MAZURY"

"Polskość" to projekt Polskiej YMCA, do którego zaprosili swoich członków i przedstawicieli Polonii w Wielkiej Brytanii aby opowiedzieli czym dla nich jest polskość. Pomysł został przeprowadzony przez wolontariuszkę Karolinę Książek.

Dla wielu z nas to polskie tradycje i kuchnia, ale też spędzanie czasu w Polsce, czy kultywowanie polskiej kultury. Wysłane nam materiały złożyliśmy w jeden filmik opatrzony zdjęciami - opowiada Alicja Donimirska, dyrektor Polskiej YMCA w Londynie.W ramach projektu powstał także jeszcze jeden film. Na drugim, wirtualny chór złożony przez Dyrektor Muzyczną Zespołu Mazury, Jadzię Słomkę przy współpracy z Ryszardem Kolendo zaśpiewał "Czarną Madonnę". "To ważna dla Polaków pieśń i z okazji Polish Heritage Days chcieliśmy zaprezentować naszą nie tylko 'mazurową' ale i polonijną wersję. Zaprosiliśmy Polonię do udziału w wirtualnym chórze. Wysłano nam nagrania z innych zespołów oraz z innych krajów. Część współpracującej z Zespołem Mazury kapeli włączyła się też do projektu" - mówi A. Donimirska.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencji dla PAI - Alicja Donimirska, Wielka Brytania
fot. Ryszard SzydłoW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827629 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów