SWP

   Ukraina


 2023-11-20 Dzień Niepodległości w Chmielniku

W tym roku uroczyste obchody Dnia Niepodległości Polski, odbyły się w Chmielniku, w miejscowym kościele, gdzie był ochrzczony jeden z twórców niepodległej Polski Ignacy Jan Paderewski.

Na obchody zebrała się liczna grupa osób polskiego pochodzenia, członków Chmielnickiego Miejskiego Związku Polaków im. Wł. Reymonta i dzieci. zaczęła się od Mszy Świętej w języku polskim w intencji Ukrainy i Polski. Po Mszy była zaprezentowana uroczysta akademia i koncert z przedstawieniem dziejów wybitnych Polaków i całego narodu polskiego na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie przeczytali wiersze znanych polskich autorów. Odśpiewanie pieśni patriotycznych - jeszcze jeden punkt programu niepodległościowego, do realizacji, którego dołączyła się sporą część obecnych. Każdy dostał upominek z symboliką narodową.

Specjalnym poczęstunkiem Święta był rogal świętomarciński. Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim zebranym za wspaniałą organizację tego wydarzenia i podkreślił znaczącą rolę każdego Polaka, a teraz i każdego Ukraińca, w walce o niepodległość kraju.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Chmielnicki Miejski Związek Polaków im. Wł. Reymonta


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14635182 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×