SWP

   Brazylia

 2019-06-03 21. FESTIWAL CZERNINY W AUREA Miriam Aparecida Banaszewski

W brazylijskim miasteczku Aurea, w którym ok. 80% mieszkańców stanowią potomkowie polskich imigrantów po raz 21 odbywał się Festiwal Czerniny.

W tym roku Festiwal miał rangę międzynarodową, razem z Polonią brazylijską bawili się także goście z Polski i Ukrainy.

Na inauguracji byli obecni miedzy innymi Vice Konsul z Kurytyby pani Dorota Ortynska z Sekretarzem Pawlem Kochannym oraz pan Andrzej Hamerski, Vice Prezes Braspol -u. Gośćmi z Polski byli Mateusz Jakubowski ze Szczecina i Czarek Wlosek z Krakowa.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Miriam Aparecida Banaszewski
Zdjęcia: Jardel Machado, Pm AureaNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13715011 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów