SWP

   Polska
 2021-08-05 Polonijne Forum Ekonomiczne - zgłoszenia uczestników

Przyjmowane są już zgłoszenia dla osób zainteresowanych uczestnictwem w Polonijnym Forum Ekonomicznym. Zapisy potrwają do 16 sierpnia br. Ilość miejsc jest ograniczona stąd prosimy o szybką decyzję.

W tym roku Polonijne Forum Ekonomiczne odbędzie się w Karpaczu od 7 do 9 września br. i będzie miejscem spotkania oraz dyskusji wybitnych przedstawicieli życia gospodarczego i społecznego – osób polskiego pochodzenia z całego świata. Jego organizacji podjęło się Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Fundację Instytut Studiów Wschodnich ramach XXX Forum Ekonomicznego które ze względu na rangę polityczno-biznesową określane jest mianem Davos Wschodu.

Cele Forum

Celem Polonijnego Forum Ekonomiczne jest zwrócenie uwagi na ogromny potencjał Polonii, jego znaczenia dla relacji gospodarczych i społecznych, który można wykorzystać poprzez budowanie miejsca spotkania i dyskusji wybitnych osób polskiego pochodzenia.

Poza Polską żyje wg szacunków MSZ obecnie co najmniej 20 milionów Polaków i osób przyznających się do polskiego pochodzenia. Wynika z tego, że poza Polską żyje obecnie 1/3 wszystkich Polaków. To zaś plasuje Polskę na czwartym miejscu w grupie najliczniejszych emigracji świata (po chińskiej, niemieckiej i włoskiej).

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy on-line znajdziecie Państwo w portalu Forum.


PORTAL POLONIJNEGO FORUM EKONOMICZNEGO
Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526888 OSÓB