SWP

   USA
 2021-08-04 Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Tenisie Ziemnym

21 lipca 2021 r. zakończyły się XXX Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Tenisie Ziemnym, których organizatorem był honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec. Patronat nad turniejem sprawował Konsulat Generalny RP w Chicago z Panią Konsul Małgorzatą Bąk-Guzik na czele.

Mecze odbywały się w dniach 17, 19, 20 i 21 lipca br. na kortach tenisowych przy Lions Park w Prospect Heights, IL. Mistrzostwa rozpoczęto 17 lipca 2021 r. grami pojedynczymi przy pięknej, słonecznej pogodzie z umiarkowaną wilgotnością powietrza i temperaturą 73F (22.8C). Pozostałym meczom towarzyszyła również piękna pogoda z okresami zachmurzenia, niewielkimi podmuchami wiatru i najwyższą temperaturą 82F (27.8C).

Wszystkie pojedynki były niezwykle zaciekłe, stojące na bardzo dobrym poziomie sportowym, trwające od dwóch do czterech i pół godziny. W meczach singlowych panów zanotowano kilka ciekawych, emocjonujących gier.

Warto wspomnieć mecz pomiędzy Januszem Dańko i Romanem Marszałkiem o wejście do gry finałowej, który zakończył się wynikiem 6:1, 6:0 dla J. Dańko oraz mecz pomiędzy Bronisławem Orawcem a Sławomirem Puszkarskim, który zakończył się wynikiem 6:0, 7:6 (tie-break 8:6) dla B. Orawca. W starciu o trzecią lokatę pomiędzy S. Puszkarskim a R. Marszałkiem zwycięstwo w trzech setach odniósł S. Puszkarski. Wynik meczu 1:6, 7:6 (tie-break 10:8), 7:5.

W meczu finałowym spotkali się Bronisław Orawiec i Janusz Dańko. Zwycięstwo przypadło Januszowi Dańko, który pokonał Bronisława Orawca wynikiem 6:2, 6:4. Było to piąte zwycięstwo J. Dańko. Rekordzistą zwycięstw jest B. OrawiEc, który triumfował 21-krotnie w historii Mistrzostw. III lokatę zdobył Sławomir Puszkarski, a IV – Roman Marszałek. Wśród pań I miejsce zajęła Halina Anioł.

Mecze gier podwójnych miały również interesujący przebieg. Zwycięstwo odniosła para Bronisław Orawiec i Janusz Dańko, która pokonała parę Sławomira Puszkarskiego i Romana Marszałka wynikiem 6:3, 6:4. Uroczystość zakończenia mistrzostw odbędzie się wspólnie z zakończeniem X Turnieju Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs Lekarze” w sobotę, 31 lipca 2021 r.

Najlepszymi sportowcami roku 2021 (narty plus tenis) wśród lekarek polonijnych została po raz piętnasty Halina Anioł, a wśród lekarzy po raz dwudziesty dziewiąty Bronisław Orawiec. Uroczyste wręczenie pucharów dla Sportowców Roku nastąpi zgodnie z trzydziestoletnią tradycją podczas Balu Lekarza, który odbędzie się w lutym 2022 r. w śródmieściu Chicago.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Tygodnik ProgramW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526596 OSÓB