SWP

   Chile
 2021-08-04 W CHILE UPAMIĘTNIONO POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH

Msza w intencji przedstawicieli chilijskiej Polonii – uczestników walk powstańczych w Warszawie.

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ks. Andrzej Mukosiej – kapelan chilijskiej Polonii odprawił w Polskim Kościele w Santiago mszę świętą w intencji jego uczestników, których los rzucił później do Chile. W heroicznych walkach w Warszawie uczestniczyli członkowie konspiracyjnych „Szarych Szeregów” – Ewa Odachowska, Jerzy Dziekoński i Wojciech Pszczółkowski, którzy w latach powojennych wyemigrowali do Chile i przez wiele dziesiątków lat aktywnie działali na rzecz środowiska polonijnego dając świadectwo niezłomnego patriotyzmu.

Dla upamiętnienia tego historycznego wydarzenia budynek polskiej ambasady podświetlony został narodowymi barwami.


PAIInformacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526868 OSÓB