SWP

   Australia
 2021-08-03 77. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO W PERTH

W niedzielę w całym kraju i na świecie upamiętniono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nie inaczej było w Polskiej Szkole w Perth w Zachodniej Australii.

Polish School WA jest największą szkołą uczącą języka polskiego w Australii Zachodniej. Tutaj pamięta się o wydarzeniach, które zaważyły na historii naszej ojczyzny i celebruje święta ważne dla Polaków.

Każdego roku, 1 sierpnia cała szkolna społeczność wraz z rodzinami upamiętnia bohaterów tamtych dni. Polonia w Perth ma to szczęście, że mieszka tu trzech Powstańców Warszawskich. Uczniowie przygotowali okazjonalne kartki dla kombatantów a Panu Stanisławowi Longinowi Mackiewiczowi ps. "Żak" mogli ją wręczyć osobiście. Z powodów zdrowotnych pozostali Bohaterowie nie mogli uczestniczyć w uroczystości ale oglądali ją z domu i szpitala przez Internet.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polish School WAW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526566 OSÓB