SWP

   Australia
 2021-07-15 Jubileusz 30-lecia Klubu Seniora w Reservoir

W tym roku 26 maja odbyła się uroczystość jubileuszu 30-lecia Klubu Seniora w Reservoir. Uroczystość odbyła się w Domu Polskim w Albion.

Prezes Klubu, Pani Halina Graff, z pomocą Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii przygotowała miłą uroczystość. Organizacja nasza chętnie pomogła, albowiem zawsze wspiera zrzeszone polskie organizacje pod Federacją Polskich Organizacji w Wiktorii.

Pani H. Graff serdecznie powitała Gości honorowych (Ks. Wiesława Słowika, Dyrektor PCCV i PolCare Panią Bożenę Iwanowski, Dyrektor Australijsko-Wielokulturowego Biura Usług Społecznych Panią Elżbietę Drozd, Prezes Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii Panią Elżbietę Dziedzic, Prezesa Domu Polskiego w Albion Pana Jerzego Kutypę, Prezesa Stowarzyszenia Wschodnich Dzielnic Melbourne Pana Zygmunta Bielińskiego, Koordynatora Uroczystości Społecznych w PCCV Panią Stanisławę Biały, członka Prezydium PolCare Pana Edwarda Biały, Prezes Klubu Seniora w Rowville Panią Monikę Hołdę, Prezes Klubu Seniora w Doncaster Panią Teresę Koronczewski, Prezesa Klubu Seniora w St. Albans Pana Teodora Gazdowicza, Pana Jerzego Wołosza z Klubu Seniora Albion) i wszystkich uczestników uroczystości.


PAI

Halina Graff z nagrodą dla Klubu od Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii


Pani Prezes w swoim wystąpieniu przedstawiła krótką historię klubu: „Plany założenia Polskiego Klubu Seniora dla Polaków zamieszkujących północno-wschodnie dzielnice Melbourne, które powstały w 1989 r., plany te zostały zrealizowane przez panią Jolantę Politowską. Pierwsze spotkanie polskiej grupy seniorów odbyło się 20 października 1990 r. w Ośrodku Emigranta w Reservoir”.

Krótko opisała spotkania klubu i ciepło wyraziła się o członkach swojego klubu.

Treść przemówienia Prezeski Klubu Seniora w Reservoir, Pani Haliny Graff, przeczytasz TUTAJ

Dyrektor Polskiego Biura Opieki Społecznej PolCare i Dyrektor Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii Pani Bożena Iwanowski podziękowała Pani Halinie Graff za jej nieocenioną pracę dla klubu, wręczając bukiet czerwonych róż, statuetkę i dyplom oraz ciepło przywitała wszystkich członków Klubu Seniora w Reservoir.


PAI

Dyplom uznania


Następnie Pani H. Graff przy współudziale Pani Bożeny Iwanowskiej i Prezes Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii Pani Elżbiety Dziedzic nagrodziły dyplomami zasłużonych członków Klubu Seniora z Reservoir: Julię Perkowski, Mariana Guzowskiego, Marię Jazdzewski, Danutę Ziębę, Henryka Kustosika, Helenę Guzowski, Danutę Włodarczyk, Wandę Skibę, Halinę Baran, Helenę Tomaszczuk, Karola Papugę, Stanisławę Dąbala, Józefa Dąbala, Jadwigę Peszek. Nagrodzeni seniorzy uśmiechem wyrazili swoje zadowolenie i chętnie pozowali do grupowego zdjęcia. Zostali również nagrodzeni gorącymi oklaskami.

W tym dniu Pani Prezes Klubu z Reservoir otrzymała również gorące gratulacje i podarunki dla klubu od Dyrektor Australijsko-Wielokulturowego Biura Usług Społecznych Pani Elżbiety Drozd.


PAI

Nagrodzeni członkowie Klubu Seniora w Reservoir


Po zakończeniu części oficjalnej podano smaczny obiad. Przed posiłkiem poprosiliśmy księdza Wiesława Słowika o modlitwę.

W trakcie uroczystości grał pan Ryszard („Srebrne Echo”), umilając nam czas.

Nadszedł czas na wspólne biesiadowanie. Siostra Elżbieta Cieślarczyk i pracownicy Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii zachęcili wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania. Czas upływał w przyjemnej atmosferze. Oprócz śpiewu, towarzyszył taniec i dowcipy opowiadane przez członków Klubu z Reservoir.

Należy również nadmienić, że uroczystość jubileuszowa Klubu Seniora z Reservoir odbyła się w dniu obchodzonego w Polsce Święta Matki. Z tej okazji wszystkie mamy otrzymały czerwoną różę, które wręczane były przez pracowników Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii. Kwiaty jak zawsze sprawiły wielką przyjemność wszystkim mamom.

Kolejnym punktem programu był pięknie udekorowany i smaczny jubileuszowy tort.

Przy dźwiękach akordeonu i odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat”, Pani Prezes H. Graff tradycyjnie pomyślała życzenie, oraz sprawnie pokroiła tort obdarowując wszystkich uczestników.


PAI

Tort jubileuszowy


Był to bardzo miły jubileusz i myślę, że wszyscy będą go długo wspominać.

W imieniu Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii, Polskiego Biura opieki Społecznej PolCare, Prezydiów i wszystkich pracowników składam Pani Prezes i członkom Klubu Seniora w Reservoir życzenia kolejnych wspaniałych lat razem w szczęściu i zdrowiu.


Ewa Kiżewski
Federacja Polskich Organizacji w Wiktorii


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Portal PoloniiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526890 OSÓB