SWP

   Chiny
 2021-07-04 Wystawa „Polska – moje pierwsze wrażenie”

W maju 2021 r. w Ambasadzie RP w Pekinie otwarta została wystawa prac studentów wspólnego programu Północnozachodniego Uniwersytetu Pedagogicznego w Lanzhou i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

W 2020 r. Północnozachodni Uniwersytet Pedagogiczny w Lanzhou (Northwest Normal University – NWNU) i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu otworzyły wspólny program nauczania, w ramach którego studenci z Lanzhou wkrótce podejmą naukę w Poznaniu. Jest to pierwszy tego rodzaju program polskiej uczelni z partnerem z prowincji Gansu.

Młodzi artyści z Lanzhou stworzyli prace zainspirowane pierwszym kontaktem z polską kulturą i sztuką. Wystawę otworzyli wspólnie ambasador Wojciech Zajączkowski oraz rektor NWNU Liu Zhongkui. - Wystawa stanowi rzadką okazję do podejrzenia, jak młodzi chińscy artyści widzą Polskę. Jak widać, to kraj wielu twarzy i wielu szans. Mam nadzieję, że studenci z NWNU będą szukać dalszych inspiracji w polskiej kulturze i sztuce – podkreślił ambasador Zajączkowski i zapowiedział wsparcie dla podobnych projektów w przyszłości.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526633 OSÓB