SWP

   Gruzja
 2021-07-04 KONIEC ROKU W POLSKIEJ SZKOLE W TBILISI

29 czerwca oficjalnie zakończył się rok szkolny w Polskiej Szkole w Tbilisi. Rok niełatwy i pełen nieoczekiwanych zdarzeń, bez których nie obyło się również w dniu szkolnej uroczystości.

Na szczęście zapał i zaangażowanie uczniów oraz pedagogów potrafią przezwyciężyć wszelkie przeciwności.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wspaniali goście: Jego Ekscelencja Ambasador RP w Gruzji Pan Mariusz Maszkiewicz, Konsul RP w Tbilisi Pan Grzegorz Stykowski wraz z Małżonką, Pani profesor Maria Filina - Prezes Związku Kulturalno-Oświatowego Polaków w Gruzji „Polonia” oraz Pani Nina Kwok-Tigiszwili - Prezes Związku Polaków Kachetii imienia Ludwika Młokosiewicza.

Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali program artystyczny, na który złożyły się pieśni, tańce oraz sceny teatralne i kabaretowe. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w Quizie wiedzy o Polsce, do którego cenne nagrody ufundował Konsulat RP w Tbilisi.

Swego rodzaju „wisienką na torcie” był gościnny występ zespołu „Kwiaty Polskie” ze Szkoły przy Stowarzyszeniu Polaków Kachetii w Lagodechi entuzjastycznie przyjęty przez widzów.

Na zakończenie Pani Dyrektor Nukri Gabunia wręczyła dyplomy uczniom, którzy w tym roku uczyli się języka polskiego z elementami wiedzy o Polsce oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach dodatkowych. Specjalną nagrodę dla Najlepszego Ucznia Roku - tablet, otrzymał Władysław Puczkowski. Serdecznie gratulujemy!

Ze smutkiem pożegnano tegorocznych absolwentów, którzy naukę polskiego będą kontynuować już na polskich uniwersytetach. Życzymy im wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Przed młodzieżą upalny czas wakacji, górskich wędrówek i słonecznego leniuchowania na plaży, a dla niektórych również pierwszych doświadczeń w pracy.
Do zobaczenia po wakacjach w sobotę 2 października!!!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polska Szkoła im. św. Królowej Jadwigi w TbilisiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526865 OSÓB