SWP

   Republika Południowej Afryki
 2021-06-30 Polonijne Spotkania Sportowe 2021

13 czerwca 2021 r. odbyły się w Pretorii już po raz kolejny Polonijne Spotkanie Sportowe, które cieszą się niezmiennie wielką popularnością wśród przedstawicieli polskiej społeczności zamieszkałej na terenie prowincji Gauteng.

Podczas imprezy, która została zorganizowana przy współpracy stowarzyszeń polonijnych, Szkoły Polskiej, a także Ambasady RP odbyły się liczne zawody sportowe, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Licznie zgromadzeni zawodnicy mogli się zmierzyć w rozgrywkach tenisa ziemnego, brydża oraz szachów. W zawodach tenisa ziemnego zwyciężyła w tym roku drużyna z Pretorii. Dzieci i młodzież uczestniczyły w licznych konkurencjach sprawnościowych.

Zwycięzcom rozdane zostały dyplomy i nagrody. Po zawodach sportowych, zarówno zawodnicy, jak i kibice mogli posilić się tradycyjnymi polskimi pączkami, pierogami i bigosem.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3526602 OSÓB